Bariery bezpieczeństwa w klasie ochrony IP69K

Bariery świetlne w klasie 2 i 4 dedykowane do pracy w trudnych warunkach środowiskowych. Szczelnie zamknięte w tubie gwarantują niezawodną pracę w zakresie temperatur -25 / +50 stopni Celsjusza. Wbudowana grzałka…

Firma Micro Detector, poszerzyła swoją ofertę kurtyn i barier bezpieczeństwa o wykonania specjalne, dedykowane do pracy w trudnych warunkach środowiskowych.Szczelna obudowa w postaci plastikowych tub stanowi ochronę kurtyn przed dużą wilgotnością, zapyleniem i pozwala na stosowanie ich w miejscach gdzie występuje niebezpieczeństwo korozji i wibracji np w przemyśle hutniczym, jak również w środowisku zewnętrznym o zwiększonym zakresie temperatur pracy od -25C.

LS2_ER30-060K_resOdporność na mycie gorącą wodą, przy podwyższonym ciśnieniu 80 bar pozwala na ich stosowanie w przemyśle spożywczym. W skrajnych przypadkach zmatowiałą obudowę można łatwo wymienić bez konieczności elimniowania jej zawartości.

Pod względem zakresu temperatury pracy można je podzielić na dwie grupy:
1. temperatura otoczenia od 0 do 55 st C, wersja podstawowa;
2 . temperatura otoczenia od – 25 do + 50 st C, kurtyny są wyposażone w grzałkę która reguluje temperaturę wewnętrzną w tubie i nie dopuszcza do skraplania, parowania oraz gromadzenia się kondensatu w ich wnętrzu co mogłoby obniżyć jej niezawodność.

Kurtyny i bariery bezpieczeństwa w wykonaniu IP69K dostępne są zarówno w kategorii 4 jak i 2. W kategorii 2 są oferowane modele kurtyn do ochrony kończyn o rozdzielczości 30 mm na zasięg do 10 m i bariery służące do ochrony całego ciała 2, 3 lub 4 wiązkowe na zasięg do 10 m.

W kategorii 4 występują modele do ochrony palców o rozdzielczości 14 mm i zasięgu do 5 m, wykonania do ochrony kończyn o rozdzielczości30 mm, na zasięg do 17 m oraz bariery służące do ochrony całego ciała 2, 3 lub 4 wiązkowe z zasięgiem do 17 m