FT25C – jednokanałowy czujnik koloru

Pewna detekcja koloru: Głównym zadaniem czujnika FT 25-C RGB jest detekcja zdefiniowanego koloru. Ze względu na wysoką częstotliwość przełączania znajduje zastosowanie w wielu szybkich aplikacjach. Montaż możliwy przez dwa otwory w obudowie czujnika lub uchwyty typu jaskółczy ogon ułatwiające precyzyjne ustawienie wiązki i jednocześnie montaż czujnika na pręcie fi 12 mm.

FT25C_kolor_big

 • najmniejszy czujnik koloru na rynku (34 x 20 x 12 mm³)
 • wysoka częstotliwość 10 kHz do szybkich aplikacji
 • detekcja nauczonych kolorów (Teach-in)
 • detekcja kolorów monochr. np. czarny, biały, szary
 • jasna plamka z ostrymi brzegami do łatwego ustawienia i precyzyjnej detekcji krawędzi
 • uczenie statyczne lub zdalne
 • potwierdzenie nauczenia zmiennym kolorem wiązki
 • hermetyczna obudowa (IP 69K & IP 67)

FT25C_1Zaletą czujnika FT 25-C RGB jest nie tylko najmniejsza na rynku obudowa, to także częstotliwość 10 kHz dorównująca parametrom czujnikom kontrastu i pozwalająca na użycie w szybkich aplikacjach drukowania i pakowania. Czujnik potrafi zidentyfikować całe widzialne spektrum, wychwytując nawet nieznaczne różnice kolorów jak również kolory monochromatyczne. Dzięki jasnej, dobrze widocznej plamce świetlnej (1 x 5 mm²). uda się wykryć nawet najmniejsze i najwęższe znaczniki.

Wpasuje się w każdą przestrzeń

FT25C_2Miniaturowy design czujnika SensoPart pozwala na zaadoptowanie w każdą ograniczoną przestrzeń montażową, a opatentowane mocowanie typu jaskółczy ogon ułatwia precyzyjne nakierowanie wiązki czujnika. To nie wszystko, czujnik można programować w łatwy sposób przyciskiem Teach-in na obudowie, jak również zdalnie przez wyprowadzony pin konektora. Jakość zaprogramowanego koloru jest sygnalizowana plamką świetlną: migający kolor czerwony, niebieski lub zielony, przez co szybko ocenia się stabilność procesu.

W rezultacie, niewielka obudowa i szybkość pracy czujnika FT 25-C czyni go odpowiednim narzędziem do użycia w różnorodnych sektorach i aplikacjach, takich jak pakowanie, etykietowanie, a także w liniach napełniania butelek.

 • najmniejszy czujnik RGB wysokiej częstotliwości ≤10 kHz
 • precyzyjna detekcja znaczników o niewielkim kontraście
 • pewna praca nawet przy połyskliwych materiałach
 • potwierdzenie nauczenia znacznika kolorem migającej wiązki

Zastąp nowym modelem:

Czujniki kontrastu oraz czujniki koloru serii F 25 można łatwo zamontować zamiennie do starszych typów czujników. Otwory montażowe uchwytu MZ F25 są rozmieszczone w takich samych odległościach i umożliwiają montaż czujnika w pionie i w poziomie.

FT25C_uchwyt_MZF25_2

FT25C_uchwyt_MZF25_1

Kliknij aby pobrać broszurę czujników koloru SensoPart FT 25-C

 

Kod towaru
numer kat.
Nazwa
FT25-C1-GS-M4M607-21020Metalowy konektor M8 4-pin, do 10 kHz, czas odp. do 50us, odległość pracy 12 ± 3 mm
FT 25-C2-GS-M4M607-21021Metalowy konektor M8 4-pin, do 2.5 kHz, czas odp. do 200us, odległość pracy 12 ± 3 mm
MZ F 25661-01003Uchwyt montażowy czujników serii F25, stal nierdzewna