Firma STRÖTER opracowała inteligentny inkrementalny enkoder kołnierzowy, którego konstrukcja mechaniczna zapewnia jego łatwy montaż i ukrycie pomiędzy silnikiem a kołnierzem maszyny. Dzięki temu jego podstawowe zadanie, czyli pomiar prędkości, kąta i kierunku obrotów oraz połączenie z systemami kontroli i synchronizacji staje się proste.
Dotychczas montaż tego typu enkoderów był czasochłonny i wymagał mechanicznej ingerencji a nawet modyfikacji silnika. Ponadto często pojawiały się trudności w przypadku niestandardowych adaptacji w silnikach przekładniowych, np. wykorzystywanych w liniach przeładunku materiałów, gdzie enkodery były narażone na uszkodzenia.
Oferowane enkodery firmy STRÖTER nie mają takich utrudnień!
Magnetyczne enkodery inkrementalne MIG Nova firmy STRÖTER w kształcie cienkiego dysku instalowane są w prosty sposób pomiędzy silnikiem a kołnierzem maszyny. Ułatwia to ich adaptację w układach napędowych, bez względu na to czy są używane do pomiaru prędkości, kontroli pozycjonowania, próbkowania czy też synchronizacji. Prosty montaż jest również możliwy w przypadku modernizacji istniejących już napędów o starszych mocowaniach.
Charakterystyka enkoderów inkrementalnych MIG firmy Ströter
do montażu pomiędzy silnik a przekładnię:
- Kompaktowa konstrukcja: w zależności od wielkości silnika, grubość kołnierza modeli MIG Nova wynosi tylko 7, 9 lub 12 mm – jest to jednocześnie przestrzeń potrzebna do montażu enkodera.
- Prosty montaż poprzez przykręcenie do istniejących otworów w obudowie silnika: kołnierz oraz czujniki są bezpośrednio przymocowane do silnika a pierścień magnetyczny jest umieszczony bezpośrednio na wale silnika.
- Idealne rozwiązanie przy modernizacji maszyn pozbawionych precyzyjnej kontroli obrotów, momentu obrotowego, pozycjonowania, poślizgu, synchronizacji, kontroli i sterowania kierunku obrotów, itp. Prosta współpraca silnika z falownikiem. Szereg innych zastosowań, np. procesy nawijania i przewijania.
- Możliwy montaż do wszystkich silników kołnierzowych IEC o rozmiarach pomiędzy 56 i 180 oraz połączeń kołnierzowych, takich jak w silnikach prądu stałego, silnikach powietrznych hydraulicznych/sprężonych, pomp, itd.
- Instalacja: pomiędzy silnikiem a kołnierzem maszyny, co zapewnia mechaniczną ochronę enkodera. Montaż nie wymaga, żadnych mechanicznych modyfikacji.
- Stopień ochrony IP 66.
- Uniwersalne zasilanie i sygnał wyjściowy HTL dla wszystkich standardowych wykonań (PNP, NPN, RS 422), jak również wersja zasilania TTL- (5VDC).
- Ekonomiczne rozwiązanie, możliwe do zastosowania również w starszych modelach i mocowaniach napędów.
- Odporny na zwarcie, elektronika przetwornika zabezpieczona przed przepięciem; w technologii SMD; w pełni zintegrowany z kołnierzem.
- System monitorowania może zostać umieszczony w odległości do 100 m od nadajnika.
- Szeroki asortyment różnych wykonań dla silników (średnice kołnierza od 80 do 350 mm).
- Wykonania w zakresie impulsów wyjściowych od 1 do 2048 imp./obr.
- Duża szybkość do 100 kHz.
- Szeroki zakres temperatury pracy od -30°C do 80°C.
Zapraszamy do zapoznania się z podstawową ofertą firmy STRÖTER w sklepie internetowym www.czujniki.com.pl.
Na zamówienie istnieje możliwość wykonań na inną liczbę impulsów z zakresu od 1 do 2048.